نویسنده

  • 0 کاربر نظر خود را گفته اند
  • 0 نفر پسندیدن

تعریف استارتاپ (Startup)

بگذارید به بهترین شکل استارتاپ را برای شما توضیح دهیم.

ما نمی‌توانیم برای "استارتاپ" تعریفی مشخص داشته باشیم. برای بنیانگذاران تنها و بدون تیم، تا بزرگترین شرکتهای فناوری در جهان، تعریف "استارتاپ" متفاوت است. برای هر کدام تعریفی گسترده و نامشخصی دارد.
در حالی که اکثر افراد، اوبر  Uber(یک کمپانی امریکایی ارائه‌دهنده تاکسی اینترنتی است که از طریق اپ موبایل مسافرین را با نزدیکترین راننده مرتبط می‌سازد و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد) و فیسبوک  Facebook(یکی از بزرگترین سرویس‌های شبکه اجتماعی) را در گروه استارتاپ ها قرار نمی‌دهند، اما هنوز هم هر دو به عنوان استارتاپ معرفی می‌شوند.

 

استارتاپ (startup) چیست؟

شاید یکی از بهترین تعاریف از استارتاپ، از اریک رییس (Eric Ries) نوسینده کتاب "استارتاپ ناب" (The Lean Startup) باشد: "استارتاپ یک موسسه انسانی است که با هدف ایجاد محصول یا خدمات جدید، تحت شرایطی که ابهام بالایی وجود دارد، طراحی شده است."
 


بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Startups.co (ثبت دامنه رایگان) ویل شروتر (Wil Schroter) تعریف خاص خود را از استارت‌آپ دارد: "استارتاپ تجسم زنده‌ رویای بنیانگذار است." ویل می‌گوید: "این نمایانگر سفر، از مفهوم و تصور کلی تا واقعیت است. این یکی از معدود مواردی است که شما می‌توانید چیزی را که فقط یک رویاست، بردارید و نه فقط برای خودتان، بلکه برای تمام جهان آن را تبدیل به واقعیت کنید."
 


تعاریف اریک و ویل درباره استارت‌آپ، نمونه‌هایی از یک تفکر بزرگ هستند. این‌ها تعاریف عالی برای "استارتاپ" می‌باشند. اما تعریف دیگری هم برای "استارتاپ" وجود دارد. جزئیات و چیزهای کوچکی هستند که یک شرکت را به یک استارتاپ یا یک تجارت کوچک (SBE) و یا به یک شرکت بزرگ تبدیل می‌کنند.

در انتهای این مقاله، شما قادر خواهید بود به طور قطعی به این سؤال بزرگ پاسخ دهید:

شرکت نوپا  یا استارتاپ (startup) چیست؟

استارتاپ شرکتی است که معمولاً در مراحل اولیه توسعه خود است. این سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینی، معمولاً توسط ۱ الی۳ مؤسس آغاز می شود. مؤسسان کسانی‌ هستند که با استفاده از یک محصول، خدمات یا سیستم عامل مناسب، سرمایه خود را بر روی تقاضای بازار متمرکز می‌کنند.
در مراحل اولیه راه‌اندازی، استارتاپ‌ها معمولاً توسط اعضای تیم مؤسس، از نظر مالی تامین می‌شوند (۶۶٪ از استارتاپ‌ها بودجه خود را از طریق سرمایه‌گذاری تأمین می‌کنند یا از وام برای کمک به سرمایه‌گذاری خود استفاده می‌کنند.)
این یک تعریف فنی است. اما حرفه‌ای‌ها می‌دانند که تعریف یک استارتاپ بسیار پیچیده‌تر از این‌هاست.

 

استارتاپ‌ها روی رشد متمرکز هستند.

ویژگی که به نظر می‌رسد بیشتر مردم برای تعریف یک استارتاپ روی آن اتفاق نظر دارند، تمرکز روی رشد است. تجارت کوچک ممکن است خوشحال باشند که کسب وکار خود را می‌توانند برای همیشه حفظ کنند، اما یک استارتاپ نمی‌خواهد کوچک باقی بماند.
یان رایت (Ian Wright)، بنیانگذار دستگا‌هایPOS  (Merchant Machine)، به Startups.co می‌گوید: "به عقیده من یک شرکت نوپا و استارتاپی شرکتی است که هدف خود را برای رشد و ترقی بنیان نهاده است و معمولاً از فناوری برای به دست آوردن این هدف استفاده می‌کند."
وی گفت: "تمام استارتاپ‌ها از یک کسب و کار کوچک، کار خود را شروع می‌کنند. اما لزوماً هر کسب و کار کوچکی، یک استارتاپ نیست. تفاوتی که وجود دارد این است که هدف استارتاپ‌ها این است که در آینده دیگر در مرحله استارتاپ نباشند، در حالی که بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک از اینکه بنگاه‌های اقتصادی کوچک خود باقی بمانند، راضی هستند."

استارتاپ راه‌حلی برای یک مشکل است.

گاهی اوقات بهترین راه توضیح ساده برای یک مسئله پیچیده، این است که فرض کنیم می‌خواهیم مسئله را برای یک کودک بیان کنیم.Jochem Wijnands ، بنیانگذار استارتاپی که در سال 2014 توسط اپل و TRVL (رزرو هتل و یک شبکه جهانی از طرفداران سفر) شناخته شد، استارتاپ را برای پسر هشت ساله خود اینگونه توضیح می‌دهد:
" استارتاپ یک نسخه مدرن از مخترع است. وجود مشکلی را حس می‌کند و سپس سعی می‌کند آن را با نبوغ حل کند. یک استارتاپ موفق می‌خواهد مشکلی را حل کند و جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند."
استفانی کادل (Stephanie Caudle) بنیانگذار Black Girl Group (یک شرکت آنلاین است که زنان خلاق آمریکایی_آفریقایی تبار را به شرکت‌هایی متصل می‌کند که قصد دارند برای بازاریابی تبلیغ کنند)، با این نظر هم عقیده است و می‌گوید: "استارتاپ شرکتی است که مشکلی را حل می‌کند." "اگر شرکت شما مشکلی را حل نمی‌کند، شرکت شما صرفاً فقط یک ایده است."

استارتاپ شغلی است که نمی‌توان بدون آن زندگی کرد.

یک شغل صرفاْ فقط یک شغل است، وقتی که شما برای شخص دیگری کار می‌کنید. اما وقتی شما در حال راه اندازی یک استارتاپ هستید، مسائل متفاوت می‌شوند.

ساچا نیستسکا (Sacha Nitsetska)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Mentorforward (شرکت خصوصی)، به Startups.co می‌گوید: "به نظر من، استارت‌آپ شغلی است که شما نمی‌توانید آن را ترک کنید و بدون آن نمی‌توانید زندگی کنید."
وی گفت: " استارتاپ در حالت ایده‌آل، کاری را انجام می دهد که تاکنون انجام نشده است و این پتانسیل را دارد که جهان را تغییر دهد. رشد و دیگر علائم پیشرفت نشان از اجرایی مناسب، تاکتیک‌هایی خوب و مشاوره‌هایی عالی هستند که در مکانی مناسب با هم پیوند خورده‌اند."

استارتاپ بیشتر سؤال است تا جواب.

یکی از مشخصه‌های بارز یک استارت‌آپ تمایل به عبور از مرزها و انجام آزمایش‌های متعدد است. شیائو وانگ (Xiao Wang)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Boundless (خدمات مهاجرتی)، معتقد است که اگر شرکتی قصد تعریف استارتاپ را داشته باشد، این سؤالات و آزمایشات ضروری است.
شیائو می‌گوید: "استارت‌آپ شرکتی است که در مورد نوع مدل کسب و کار بیشتر سوال مطرح می‌کند تا پاسخگوی سوالات باشد."
وی گفت: "استارت‌آپ هنوز نمی‌داند که چگونه و در چه مقیاسی، برای مشتریان و کارمندانش انجام می‌شود. تمرکز بیشتر روی آزمایش است انجام آزمایش، تکرار و یادگیری به طور مداوم جز اصول کار می‌باشند. این رویه کاری، مستقل از تعداد کارکنان، درآمد یا شرایط کسب و کار است."

استارتاپ در جستجوی بازار مناسب برای محصول یا خدمت است.

برخی از مشاغل با پیوند مناسب محصول / بازار که از قبل در طرح آنها تعبیه شده است، راه‌اندازی می‌شوند. به عنوان مثال، یک شیرینی فروشی در بروکلین احتمالاً ایده خوبی برای کسانی که تجارتشان هست و در جستجوی آن هستند.
از نظر جوشوا فاینبرگ (Joshua Feinberg)، رهبر ارشد اندیشه، معاون رئیس جمهور و بنیانگذار SPHome Run Inc.  (گزارش های پژوهشی، خدمات مشاوره ای، و کارگاه های آموزشی) : "استارت‌آپ‌ها هنوز در جستجوی راهی جادویی هستند تا بتوانند وارد بازار شوند."
جوشوا می گوید: "یک استارت‌آپ شرکتی است که به دنبال تناسب بین محصول و بازار است. در تلاش برای شناسایی مشتریان ایده‌آل خود می‌باشد. اینکه مشتریان ایده‌آل کدام محصولات و خدمات را با چه قیمتی می‌خرند و چه تعداد این خریدها را انجام می‌دهند."
"علاوه بر افزایش سرمایه در هنگام نیاز، بنیانگذاران استارتاپ زمان زیادی را صرف کشف و تلاش برای بهبود معیارهای مهمی از قبیل میانگین ارزش عمر مشتری(LTV) ، هزینه خرید مشتری (COCA) و میانگین طول چرخه فروش می‌کنند.

 یک استارتاپ خلأیی را در بازار پر می‌کند.

نیت ماسترسون (Nate Masterson)، مدیر بازاریابی Maple Holistics (ارائه‌کننده محصولات برتر بهداشتی، سلامت و زندگی) معتقد است تعریف یک استارتاپ با هدف پر کردن خلأیی در بازار آغاز می‌شود.
نیت می گوید: "از بعد فنی، یک استارت‌آپ به عنوان شرکت یا کسب وکاری نوپا و با خاصیت رشد اقتصادی تعریف شده است که قصد دارد برای نیازها یا خلأ موجود در بازار جوابی داشته باشد."

 

استارتاپ یعنی تغییر روش‌های سنتی فروش.

در حالی که بسیاری از افراد "استارتاپ" را مربوط به "جوانان" می‌دانند، استفاده از نیروی جوان در واقع یک عنصر اساسی در تعریف استارتاپ نیست. این عقیده مارک وینوکور (Mark Winokur)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Workforce First Aid and Safety (مفیدترین نکات برای کمک های اولیه در محل کار) در رابطه با استارتاپ است.
مارک می گوید: "نکته شگفت‌انگیز درباره اصطلاح استارت‌آپ این است که واقعاً هیچ مرز مشخصی ندارد."
وی گفت: "مطمئناً وقتی کلمه استارت‌آپ مطرح می‌شود، ویژگی‌های خاصی به ذهن خطور می‌کند از قبیل هزاره جدید، فناوری، بودجه اصلی، و غیره. اما در واقعیت، یک استارت‌آپ می‌تواند شامل این موارد باشد یا نباشد.
به عنوان مثال ، من کارآفرینی ۷۰ ساله هستم که در صنعت بسیار سنتی، شروع به راه انداختن استارت‌آپ کرده‌ام".
"
من عقیده دارم که هنوز می‌توانیم مسیرهای زیادی را در این راه طی کنیم. بنیانگذاران استارت‌آپ از همه سنین و از هر زمینه‌ای در این کار حضور دارند. مادامی که بعد از تأسیس، هیچ قانون صریحی در مورد زمان توقف دوره استارت‌آپی‌ وجود نداشته باشد، هنوز می‌توان شرکت‌ها را استارت‌آپ قلمداد کرد. (شاید زمانی که شما نوآوری را متوقف می‌کنید)
"من عقیده دارم که اهداف مشترکی بین همه استارت‌آپ‌ها وجود دارد. هدف در اکثر استارت‌آپ‌ها، کوتاه کردن مسیر ارائه خدمت یا فروش، تغییر در روند کسب و کار یا داشتن کسب و کار می‌باشد."

یک استارتاپ از صفر شروع می‌شود.

قبلاً درآمد کسب کرده‌اید؟ بازاری متناسب با کسب و کار خود دارید؟ طبق نظر جف رابرتز (Geoff Roberts) بنیانگذار موسسه Outset (اطلاعاتی درباره به روزرسانی‌های شرکتها، مصاحبه با کارشناسان رشد SaaS و تجربیاتشان در اختیار می‌گذارند) شما یک استارتاپ محسوب نمی‌شوید.
جف می گوید: "تمام استارت‌آپ‌ها از صفر شروع می‌کنند و سعی در ساختن چیزهایی با ارزشمند دارند. وقتی می گوییم یک استارت‌آپ از ابتدا سودآوری ندارد، منظور این است که این تجارت درآمدی هم ندارد."
وی گفت: " من فکر می‌کنم کسب و کارها از صفر دلار درآمد در مرحله راه اندازی هستند تا زمانی که ابتدا محصول وارد بازار شده، سپس یک مدل تجاری معتبر و استراتژی‌های قابل تکرار درآمدزایی را پیدا کند. وقتی این معیارها اعمال شد، تجارت دیگر یک استارت‌آپ نیست و به مرحله مقیاس‌گذاری می‌رود."

یک استارتاپ شرکتی است که در مراحل شکل‌گیری اولیه خود می‌باشد.

اسکات دبلیو جانسون (Scott W. Johnson)، مالک WholeVsTermLifeInsurance  (بیمه عمر)، یک جواب بسیار کاربردی برای سؤال "استارت آپ چیست؟" دارد.
اسکات می گوید: "استارت‌آپ شرکتی جدید است که در مراحل اولیه برندینگ، فروش و استخدام قرار دارد."
"در استارت‌آپ‌ها معمولاً کارمندان وظایف کاری متفاوتی دارند، با ابزارهای ضعیفی کار می‌کنند، شرکت بی‌نام و نشان با درآمد کم یا بدون درآمد، گاهی اوقات با برنامه‌ای در پایین‌ترین سطح ممکن و اغلب در شرایط کاری سخت، مشغول هستند."

استارتاپ هنوز موفق نیست.

"موفقیت" اغلب یک مفهوم ذهنی است. ممکن است یک بنیانگذار استارتاپ به موفیقت دست یابد، در حالی که دیگری ممکن است موفق نشود. سارنین استین بات (Sarnen Steinbarth)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت TurboTenant (مدیریت املاک برای مستاجرین)، معتقد است که الزاماً موفقیت برای استارتاپ ضروری نیست.
سارنن می‌گوید: "استارت‌آپ به معنای سطحی از تجارت است که در آن موفقیت هنوز مشخص نشده است."
به عنوان مثال: (Airbnb) سایت کرایه مکان‌های اقامتی، استارتاپی بود که دارای اهداف رشد سریع و مشتاقانه بود. اما در حال حاضر دیگر استارتاپ محسوب نمی‌شود زیرا آنها به موفقیت دست یافته‌اند.

 

استارتاپ مکانی برای "انسان‌های نامتعارف" می‌باشد.

اکثر افراد موافقند که قسمت کاملاً اساسی استارتاپ، تیم تشکیل‌دهنده آن است. برای کریس کین (Chris Kane) بنیانگذار و مدیر عامل شرکتMunchMoney  (پلتفرمی که در 45000 رستوران در سراسر کشور معاملات و تخفیف های منحصر به فرد را برای کارمندان ارائه می دهد)، این تیم شماست که معرف استارتاپ شما می‌باشد.
کریس می‌گوید: "گروهی از یاغی‌ها، قانون‌شکنان و متفکران غیرمتعارف استارت‌آپ را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید آنها را پیدا کنید، برای انجام کار متقاعد کرده و از آنها الهام بگیرید تا بتوانید به وسیله آنها در جهان تغییری ایجاد نمایید."
"این افراد منتخب در حقیقت همان‌طور که استیو جابز گفت ، "افرادی غیرمتعارف" هستند. آنها به دنیا از زاویه دیگری نگاه می‌کنند و از شکست نمی‌هراسند. آنها "آنچه که هست" را برای "آنچه که می‌تواند باشد" نادیده می‌گیرند و زندگی خود را برای رسیدن به آن هدف تحت هر شرایطی، به خطر می‌اندازند."

استارتاپ ترکیبی از احساسات است.

آیا شوری در دل خود حس می‌کنید؟ آیا ترس است؟ آیا هیجان است؟ بله - این یک استارتاپ است.
اینفلوئنسر، مشاور تجارت و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Bell + Ivy (سایت دیجیتال مارکتینگ) سینتیا جانسون (Cynthia Johnson) می‌گوید: "از نظر استعاری، استارت‌آپ آن لحظه تردیدی است که قبل از مواجهه با بزرگترین چالش خود احساس می‌کنید."
"استرسی که قبل از سوار شدن ترن هوایی ایجاد می‌شود یا حالت عصبی که در اولین قرار ملاقات هنگام سخن گفتن با فرد شما را فرا می‌گیرد را در نظر بگیرید. استارت‌آپ متشکل از تمامی این احساسات ترس شدید، حالت عصبی و عدم اطمینان می‌باشد.؛
استارت‌آپ ممکن است احساس ناامیدی باشد که فرد پس از سوارشدن بر روی ترن هوایی و ملاقات با آن شخص احساس می‌کند و با خود فکر می‌کند که خیلی هم بد نبود."
سینتیا ادامه می‌دهد: "همزمان، استارت‌آپ مانند شادی دانش‌آموزی است که در اولین روز مدرسه احساس آرامش و طراوتی را که از تابستان طولانی و مهیج به دست آورده است و آماده است تا خاطرات تابستان را با دوستان خود به اشتراک بگذارد."
"این ترکیب احساسات دقیقاْ تجسم استارت‌آپ می‌باشد و برای موسسان شرکت شرایطی غیرقابل پیش بینی و عدم ثبات موقتی را ایجاد می‌کند."
"اما مهمتر از همه استارتاپ فرآیندی است که در آن تمام احساسات برای آنها ایجاد می‌شود تا در نهایت به عنوان شرکتی موفق شناخته گردد."

استارتاپ شرکتی است که کارمندان محدودی دارد.

برای استیسی کاپریو (Stacy Caprio) بنیانگذار Accelerated Growth Marketing (در رابطه با seo)، تعریف استارتاپ کاملاً روشن است و آن را می‌توانیم به وسیله اعداد بیان کنیم.
استیسی می‌گوید: "استارت‌آپ شرکتی است که کمتر از ۱۰۰ کارمند دارد و به صورت آشکار به تجارت نمی‌پردازد."
"استارت‌آپ شرکتی نیست که از سیستم اداری پیچیده‌ای برخوردار باشد. شرکتی که کمتر از ۱۰۰ کارمند دارد و قوانین سخت‌گیرانه‌ای در آن وجود ندارد و روابط کاملاً دوستانه است."

الکس وینستون (Alex Winston) بنیانگذار و مدیر عامل PPC Protect (کمپین تبلیغاتی) موافق این نظر است که استارتاپ‌ها تعداد کارمندان کمی دارند اما او نظر محدود‌تری نسبت به استیسی دارد.
الکس می‌گوید: "از نظر من استارت‌آپ شرکتی است که نوآورانه باشد و مشکل منحصر به فردی را برای افراد حل کند - بنابراین نمی‌توان این عنوان را برای همه تجارت‌ها در نظر گرفت!"
"همچنین عمری کمتر از دو سال دارد، گردش مالی زیر ۲۵۰۰۰۰ دلار در سال و کمتر از ۱۰ کارمند دارد. شما با انجام هر‌کاری بزرگتر از این ابعاد به عرصه تجارت کوچک (SBE) ورود کرده‌اید."

استارتاپ در حال تلاش برای دستیابی به هدف ابتکاری مشترک می‌باشد.

از بعد فلسفی، الكساندر ایسنگر (Alexandra Isenegger) بنیانگذار و مدیرعامل Linkilaw (پلتفرمی برای استارتاپ‌ها و تجارتهای کوچک و متوسط)، معتقد است كه تعریف استارتاپ را می‌توان در اهداف افرادی كه برای رسیدن به آن تلاش می‌كنند، دریافت."
الكساندرا می‌گوید: "استارت‌آپ سازمانی است كه افراد برای رسیدن به هدفی مشترک همکاری می‌كنند و این هدف معمولاً از نظر ماهیت بسیار نوآورانه می‌باشد."
"استارت‌آپ جایی نیست که افراد لم بدهند و استراحت کنند. استارت‌آپ جایی نیست که همه لباس‌های یکسانی بپوشند. استارت‌آپ محلی نیست که مردم از اصطلاحات تخصصی مانند "blockchain" یا "هوش مصنوعی AI" استفاده کنند بدون اینکه بدانند معنی واقعی آنها چیست یا حداقل اکثر استارت‌آپ‌ها به این شکل نیستند - اما شما باید کاری را برای ایجاد شهرت برای خود داشته باشید."

استارتاپ نوپا و انطباق‌پذیر است.

برای درک تعریف استارتاپ، مباحث زیادی برای اینکه استارتاپ چه چیزی نیست، وجود دارد. این به این دلیل است که کلیشه‌های زیادی در مورد استارتاپ‌ها وجود دارد. بیشتر آنها این ایده را ترویج می‌کنند که استارتاپ‌ها فقط مکانی برای افراد تنبل نسل جدید می‌باشند که پول دیگران را هنگام بازی با فوتبال‌دستی هدر می‌دهند. یاکوب فنوشیو (Jacob Fenuccio) بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Fractal Solutions LLC  (ارائه کننده خدمات و راهکار برای استارتاپ‌ها و تجارت‌ها)، فکر می‌کند این دیدگاهی نامناسب می‌باشد.
یاکوب می‌گوید: "استارت‌آپ مجموعه‌ای جوان، جاه‌طلب و رو به رشد از افرادی است که حول یک ایده یا نوآوری در حرکت می‌باشند."
"یک استارت آپ هنوز شکل نگرفته یا کامل نشده است. اما هنوز هم با قدرت و تلاش به دنبال رشد هستند. استارت‌آپ‌ها نه تنها توسط ایده‌هایشان، بلکه توسط قدرت عملکرد و اجرایشان نیز قابل تعریف می‌باشند."
"استارت‌آپ شرکتی نیست که میز پینگ پنگ، دکوراسیونی مدرن، محلی برای تفریح کارمندان، دارای مقرراتی ضعیف و یا در آن رفتارهایی انفعالی وجود داشته باشند. استارت‌آپ در مورد نوآوری‌های عملگرایانه در حول محور ایده‌ها می‌باشند."

استارتاپ شرکتی است که پایگاه کاربری آن کم است.

از نظر داری مرکنز (Dary Merckens)، مدیر عامل اجرایی Gunner Technology (ارائه‌کننده راه‌حلهای نرم‌افزاری ابتکاری)، استارتاپ شرکتی است که هنوز به مرحله شکل‌گیری کامل خود نرسیده است.
داری می‌گوید: "صادقانه بگویم، استارت‌آپ به هر تجارتی كه هنوز توسط یك یا چند نفر كه هدف اصلی آنها مربوط به كار رشد آن شركت است و به مرحله شکل‌گیری نهایی خود نرسیده باشند، اطلاق می‌گردد."
"این دو عامل برای من مهم هستند:
۱. پایگاه کاربران هنوز به اندازه کافی گسترده نمی‌باشد تا بتوان محصول را مفهومی اثبات شده، در نظر گرفت.
۲. انجام این کار به تیم اختصاصی نیاز دارد (که تیم می‌تواند شامل یک نفر باشد) که تمرکز اصلی آن، توسعه محصول است.
ایده در برهه‌ای از زمان محو می‌شود و از استارتاپ به سمت مفهوم اثبات‌شده‌ای حرکت می‌کند (مانند رشد فیسبوک به یک میلیون کاربر) و یا تیم، تمرکز خود را از یک ایده برمی‌دارد و از استارتاپ به سمت پروژه قدم می‌گذارد (ایده‌ای که می‌توان از آن ایده‌های بی‌شماری را استخراج کرد)

استارتاپ کاملاً مستقل است.

به شرکت بزرگتری ملحق شده‌اید؟ مطابق این، از نظر دیوید استفان‌سن (David Stephenson) ، بنیانگذارGrafted Clothing  (نوعی لباس) "شما دیگر استارت‌آپ نیستید."
دیوید می‌گوید: "استارت‌آپ نوعی ریسک در تجارت می‌باشد."
"استارت‌آپ شرکتی کاملا مستقل است و هیچ ارتباطی با مشاغل از قبل تاسیس شده، ندارد. بنابراین بودجه یک مانع بزرگ، برای سیستم عامل‌های سرمایه‌گذاری جمعی است که یک روش محبوب برای خرید است. در غیر این صورت angel investor (همچنین به عنوان یک سرمایه گذار خصوصی ، سرمایه گذار بذر یا سرمایه گذار فرشته نیز شناخته می شود. فردی با ارزش خالص بالا است که برای استارتاپ‌های کوچک یا کارآفرینان، در ازای حقوق صاحبان سهام، پشتوانه مالی فراهم می کند.) و یا پس اندازها (در مورد شخص من) گزینه های پیش رو هستند."

استارتاپ در جستجوی مدل تجاری پایدار می‌باشد.

تعریف معروف دیگری از استارتاپ، توسط استیو بلانک (Steve Blank) ارائه شده است که می‌گوید "استارت‌آپ سازمانی است که برای جستجوی مدلی تجاری تکرار پذیر و قابل توسعه تشکیل شده است."
استیو بنسون (Steve Benson) بنیان‌گذار و مدیر عامل Badger Maps (اپلیکیشن مدیریت فروش میدانی)، از این جمله برای تعریف استارتاپ استفاده می‌کند.
استیو می‌گوید: "شروع به کار من، زمانی است که شخص یا گروهی از افراد در تلاشند تا ایده‌ای را کشف کنند و سپس آن ایده را با هدف تبدیل کردن به مدل تجاری پایدار، اجرا کنند."
وی افزود: داشتن تجارتی پایدار به این معنی است که شما درآمدی بیش از آنچه که برای ادامه تجارتتان لازم است، کسب کنید. در این صورت شما دیگر استارت‌آپ نیستید و کسب و کاری دائم به دست‌آورده‌اید و کار شما بهبود معیارهای اصلی خود مانند درآمد و سودآوری، می‌باشد."

استارتاپ در مورد ایجاد تغییر می‌باشد.

ما دوست داریم در مورد "اختلال" در دنیای استارتاپ صحبت کنیم، اما قبل از آن که این واژه همه‌گیر شود (و متعاقباً کلیشه شود) کلمه دیگری وجود داشت که مردم قبلاً از آن استفاده می‌کردند: تغییر.
راس پالمر (Ross Palmer) سرپرست بازاریابی دیجیتال Lab Society می‌گوید: "استارت‌آپ تصمیمی آگاهانه برای تشکیل گروهی از افراد است که تنها هدف آنها ایجاد تغییر در دنیای واقعی می‌باشد."
"این تغییر به معنای ایجاد درآمد و دارای ارزشی افزوده می‌باشد. در صورتی که در گذشته هیچ دارایی وجود نداشته است. ایده این است که نه تنها افرادی که به این چشم‌انداز متعهد هستند، بلکه جهانی را تحت تاثیر خود قرار ‌دهد!"

 

استارتاپ پروتوتایپی (نمونه اولیه) از یک مفهوم است.

جف هیتنر (Jeff Hittner) بنیانگذار Your Project X (کمک در ایجاد زندگی و شغلی هدفمند) می‌گوید: "هنگامی که ایده‌های خود را به دنیا عرضه می‌کنید - از مخاطبان بازخورد می‌گیرید - یک استارت‌آپ دارید."
وی افزود: "مقدار ساعات کاری شما تعریفی برای استارت‌آپ نمی‌باشد. کسب درآمد شما بیان کننده این نکته نیست که شما استارت‌آپ هستید. در حقیقت ممکن است یک بنیانگذار احساس کند که صاحب یک استارتاپ است و مشتریانشان عقیده‌ای بر خلاف او داشته باشند."
"آنچه که مهم است این است که بنیانگذار در حال ساخت پروتوتایپ یک مفهوم است - اقدامی در جهان - و مردم به آن پاسخ می‌دهند.."

بنابراین استارتاپ چیست؟

همانطور که مشاهده می‌کنید، استارتاپ تعریفی گسترده دارد. این تمایزهای فلسفی، فنی - حتی برخی اوقات شامل تعاریف سفت و سختی می‌شود. اما در حالی که عوامل زیادی در تعریف استارتاپ دخیل هستند، ما قصد داریم این مورد را از رایان روتان (Ryan Rutan) مدیر ارشد نوآوری شرکت Startups.co با شما در میان می‌گذاریم:
رایان می گوید: "استارت آپ شرکتی است که سعی در انجام کار جدید یا نوینی دارد."
"لازم نیست که استارت‌آپ وابسته به تکنولوژی باشد. «تجارت کوچک» شرکتی است که از الگوی کاملاً مشخصی پیروی می‌کند. بنابراین مشاوره حسابداری، تجارتی کوچک محسوب می‌گردد. اما اگر مشاوره حسابداری برای پاسخگویی به سوالات از طریق تلفن با زمان کم ایجاد شود چه؟ این یک استارت‌آپ است."

نظرات شما:

منتظر خوندن نظر ارزشمند تو هستیم.

آزمایشگاه ایده
خبرنامه
آموزش

من خلاق بیدار شو

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که رمز موفقیت ... آیا تاکنون از خود پرسیده اید که رمز موفقیت بعضی از افراد در دنبال کردن و رسیدن به اهداف و آرزوهایشان چیست؟
دانلود